sobota, 30 kwietnia 2016

Plany-co się ukaże

Zaczynam, więc postanowiłem określić co się pojawi, jakie mam pomysły, czego możecie się spodziewać. A mam masę świeżych pomysłów.Główny cykl postów to "Góry Razem z Psem". Będę w nim opisywał turystykę, razem z czworonogiem, głównie po Beskidach. Znajdą się tam subiektywne odczucia dot. traktowania psów w schroniskach górskich, ich ogólnego zaopatrzenia, poziomu trudności i długości trasy. A co jeśli jesteś mieszkańcem np. Pomorza? Porównaj moją opinię z Twoją o traktowaniu psiarzy na plaży!

Inny mój pomysł to Recenzje ^2, w których zamiast jednego produktu będę opisywał 2 i je porównywał. Niestety często w recenzjach brakuje porównania do konkurencji (zwłaszcza w KONG`ach) Nie wiecie czy wybrać droższy produkt z lepszą renomą, czy coś nowego i mało znanego? Wahacie się między dwoma podobnymi produktami? Przeczytajcie Recenzje ^2. Oczywiście nie zabraknie zwykłych testów.

Tematyka żywienia również będzie poruszona. Ukaże się kilka pomocy w doborze karmy, ale z poziomu zwykłego właściciela, a nie osoby piszącej na zlecenie. Postaram połączyć wiedzę naukową, wraz z moją praktyką i doświadczeniem.
W tym dziale pojawi się też kalkulator karmy-arkusz google w którym łatwo porówna sobie fatyczną cenę karmy i inne wyliczenia z nią związane.

Opiszę też trochę psiej literatury, czyli naszej opinii o literaturze kynologicznej, wychowywaniu czy karmieniu psów.

Być może będziecie mogli przeczytać kilka zabawnych historii, poglądów "ekspertów", sytuacji tych zabawnych i tych mniej wesołych.

W tym gąszczu nie zabraknie jednak nas. Raz na miesiąc będę opisywał nasze postępy, sukcesy i plany, a także porażki oraz niepowodzenia. To co postanowiliśmy sobie w 2015 nadal będziemy realizować.24 komentarze:

 1. Ciekawe pomysły na posty, najbardziej nie mogę się doczekać opisu Waszych sukcesów oraz porażek.
  Jeszcze raz życzę Wam powodzenia! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, sukcesów w tym miesiącu się nazbierało, ale były też sytuacje mniej przyjemne.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. No no no, świetnie się zapowiada! I bardzo oryginalnie. :) Szczególnie nie mogę się doczekać postów na temat literatury kynologicznej, ponieważ właśnie jestem w trakcie intenstywnego poszukiwania nowych pozycji do mojej domowej biblioteki. Zdradzisz może, czy masz już zaplaowane konkretne książki? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam 2 ciekawe pozycje, które będą, a do trzeciej muszę się przełamać, bo to starsza książka i też poglądy się różniły.

   Usuń
 4. Jestem ciekawa tych recenzji z porównaniem. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, cieszę się ze znajdziesz coś dla siebie ;)

   Usuń
 5. Jestem ciekawa tych recenzji z porównaniem. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się już doczekać, widzę znaczny napływ weny :) Szczególnie spodobał mi się pomysł ,,turystyka z psem'' jest to temat ciekawy, a ja lubię wyjeżdżać z Sabą i twoje opinie pewnie bardzo mi się przydadzą.
  Naprawdę super, trzymam kciuki w realizacji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może lepiej "góry" zmienić na "turystyka"? Choć to chyba zbyt ogólnikowe pojęcie, więc zostanę przy aktualnej wersji.

   A z Tigerem bardzo bym chciał wyjechać, ale raczej nie będę mógł :{

   Usuń
 7. Bardzo lubię recenzje porównawcze, dają dużo do myślenia! Czekam też na zabawne historie, uwielbiam troszkę dobrego humoru w postach :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekamy z niecierpliwością! Wszystkie pomysły bardzo interesujące,więc będziemy uważnie śledzić każdy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że wszystkie Ci się spodobają :)

   Usuń
 9. Czekam niecierpliwie na kalkulator karmy. Myślę nad zmianą, więc przydadzą się takie porównania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super ;) Kalkulator na 95 % będzie w maju.

   Usuń
 10. Może wreszcie coś mnie zachęci do tego, by wybrać się z psem w góry :D. Do tej pory skutecznie unikałam tego kierunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szkoda. Uważam, że warto się tam wybrać i szukać tras na endomondo, mapach papierowych, lub przejść się dog trekkingową ;)

   Usuń
 11. Z niecierpliwością czekam na nowości, szczególnie zainteresowało mnie porównywanie 2 produktów, bo często tańsze zamienniki są równie dobre co "oryginały" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, szczególnie widać to na przykładzie zoolux magic brush i furmiantora.

   Usuń
 12. Czekam na nowe posty, będę wypatrywał na psich blogach czakiego.

  OdpowiedzUsuń